Як зрозуміти дитину?

Часто батькам складно порозумітися зі своєю дитиною. Цьому є багато причин. На сьогодні приділяти достатню кількість часу для своєї дитини майже неможливо, адже батьки часто «розриваються» між роботою та домом. Більшість свого часу дитині доводиться проводити у дитячому садочку чи у школі, тому вдома стає складно порозумітися із дітьми.
Хочемо запропонувати декілька порад, що допоможуть ліпше зрозуміти свою дитину та знайти «точки дотику» із нею.
1. Спостерігайте й аналізуйте
Найкращий спосіб зрозуміти, де захована причина тієї чи іншої поведінки дитини, – спостерігати. Простежте, як малюк реагує на ваші зауваження та проаналізуйте, як і що ви сказали? Можливо, такий тон або ж формулювання спровокувало негативну реакцію. Проаналізувавши, виведіть свою формулу спілкування із дитиною. Вона має бути прийнятною як для вас, так і для вашої дитини.
2. Цікавтеся
Багато дітей не довіряють своїм батькам та не діляться своїми переживаннями. Часто це призводить до необдуманих вчинків і негативних наслідків. Варто зруйнувати бар’єр довіри між вами та дитиною. Не забувайте запитувати елементарне: «Як у тебе справи?». Якщо ви бачите, що дитина засмучена – поцікавтеся, що трапилося. Така щоденна практика згодом принесе бажані плоди.
3. Виділяйте час на спілкування
Діти часто страждають від браку уваги зі сторони батьків. Це варто виправляти. Виділіть час для проведення разом зі своєю дитиною. Відкладіть усі свої важливі турботи та вимкніть телефон. Це ваш час, не діліть його ще з кимось. Прогуляйтеся разом, підіть у центр розваг, виконайте якусь спільну роботу, відвідайте кав’ярню. Це гарна практика, що зблизить вас.
4. Поставте себе на місце дитини
Пам’ятайте про труднощі, з якими може зіткнутися ваша дитина. Наприклад, дівчинка-підліток буде важче переносити розлуку з найліпшою подругою, ніж учениця молодших класів. Взаємини з однолітками особливо важливі в підлітковому віці. А ось дитина у дитсадку може переживати тиск зі сторони вихователя. Згадайте себе у тому чи тому віці та те, що ви переживали у відповідних ситуаціях.
5. Зверніть увагу на оточення своєї дитини
Дослідження довели, що оточення дитини впливає на розвиток її мозку. Це, своєю чергою, впливає на розвиток мовних і когнітивних навичок. При цьому особливо важливе домашнє середовище.
Поведінка дитини багато в чому залежить від того, які люди навколо неї і як вона взаємодіє з ними. Зверніть увагу на середовище, яке оточує дитину вдома і в школі. Наприклад, якщо дитина агресивна або має проблеми з соціалізацією, проаналізуйте, хто або що на неї так впливає.
Найголовніше– це мати бажання зруйнувати бар’єр між собою та дитиною. Якщо робити це для галочки, то всі старання не приноситимуть очікуваного результату.

Поділитися прочитаним: