Як віднайти мотивацію для досягнення мети?

Часом буває складно почати заплановане, навіть тоді коли мета вже давно визначена. Для цього потрібно віднайти гідну мотивацію. Одним це зробити легше, іншим – складніше. Якщо ви належите до другої категорії людей, то пропонуємо зробити наступні кроки, що їх розробила психологиня Марта Приріз.
1. Запитайте себе чи цілі є справді вашими
Настав час, і ви поставили собі мету, але ніяк не можете взятися до виконання перших завдань. Можливо, проблема полягає в тому, що мета не ваша. Вона може бути нав’язаною іншими людьми, стереотипами чи засобами масової інформації.
Перевірте це, відповівши собі на кілька запитань:
– як я почуватимуся, якщо досягну своєї мети? Які в мене будуть емоції, вчинки та думки?
– які мої потреби будуть задоволенні у разі досягнення мети?
– чим я можу пожертвувати заради досягнення мети?
– що дасть мені досягнення мети?
– які переваги у мене будуть, якщо досягну цілі?
2. Установіть кінцеву дату досягнення мети.
Мета від мрії вирізняється тим, що має конкретний термін реалізації. Проаналізуйте, скільки часу може вам знадобитися для виконання всіх завдань і встановіть кінцеву дату. Це активізуватиме вас, а також допоможе рівномірно розподілити послідовність дій.
3. Складіть план дій на найближчий час
Маючи певний план або схему, набагато легше чогось досягнути. Виділяйте собі по 10 – 15 хвилин для досягнення своєї мети, опишіть детально кроки та рухайтеся в цьому напрямку. Не забувайтеся хвалити себе за успішне виконання завдань, проаналізуйте невдачі. Все це вам дасть безцінні знання про себе та свої потреби.
4. Уявіть свою мету
Для цього треба залишитися на самоті зі своїми думками. Знайдіть для себе спокійне місце, яке приносить вам позитивні емоції. Заплющте очі та уявіть собі свою ціль у трьох вимірах. Уявіть себе у той час, коли ваша мета вже досягнута. Роззирніться навколо. Що ви бачите? Які звуки, розмови чуєте? Які відчуття у вашому тілі? Які емоції переповнюють?
Таке повномірне уявлення цілі допомагає налаштуватися на досягнення цілі якомога ґрунтовніше. А коли забракне сил – можете сміливо повертатися до яскравих образів досягнутої цілі, щоб продовжувати шлях з її досягнення.
5. Оточіть себе дрібницями, що надихають вас
Упевнені, що ви маєте улюблені речі, які дарують вам радість. Це можуть бути сувеніри, привезені з відпустки, екзотичні рослини, вироби ручної роботи, тощо. Оточіть себе такими речами. Робочий і домашній простір варто прикрасити так, щоб перебували в стані постійного позитивного ресурсу. Не пошкодуйте часу, для того щоб з’ясувати, які деталі допомагають вам почуватися краще.
6. Попіклуйтеся про свої ресурси
Перед тим, як зійти на вершину гори варто поставити запитання ще біля її підніжжя : «А чи достатньо у мене сили для цього?». Навіть такі банальні фактори, як здоровий сон, збалансоване харчування, гарне самопочуття впливають на рівень продуктивності впродовж дня. Якщо ви спатимете лише три години на добу й о 7 ранку продзвенить будильник, ваша мотивація залишиться лише теорією.
Для того щоб цього уникнути, подумайте та напишіть список “Що допомагає мені відпочити/розслабитися?” з принаймні 12 пунктів. Це може бути філіжанка кави вранці, медитація чи дзвінок другові.
Тепер, коли ви чітко бачите перед собою можливості для відновлення сил, візьміть за звичку виконувати 2-3 пункти зі списку щотижня.
Сподіваємося, що ці поради допоможуть віднайти втрачену мотивацію. Також нагадаємо про серію мотиваційних книжок від видавництва «Мандрівець», у яких можна відшукати ще більше порад і практик.

Поділитися прочитаним: