Як усе встигати?

Час – це тривалість буття. Його вимірюють секундами, хвилинами, годинами, роками. Здається, все зрозуміло: в одній годині х 60 хвилин, а в одній хвилині – 60 секунд. Однак  відповідно до обставин протікає час по-різному. Для когось лекція тривалістю 1 год 20 хв триває безкінечно, а цей самий час читання цікавої книжки злітає невблаганно швидко.

Навчитися планувати час так, щоб усе встигати, не так легко, як здається на перший погляд, але цілком можливо. Сьогодні ця тема по-особливому актуальна. Існує безліч платних курсів з тайм-менеджменту, які користуються неабиякою популярністю серед людей.

Сьогодні запропонуємо кілька порад, як навчитися планувати свій час правильно.

  1. Прокидайтеся раніше.

Виробити в собі здоровий біологічний ритм для багатьох є справжнім випробуванням. Якщо сьогодні вихідний, то це не привід ніжитися в ліжку, яким би теплим і м’яким воно не здавалося б вранці. Намагайтеся лягати спати близько 23 вечора та прокидатися о 6-7. У вас буде здоровий сон і встигатимете ви більше. Вранці можна приділити час собі, читанню улюбленої книжки, випити ароматної кави із задоволенням та, не поспішаючи, підготуватися до робочого дня.

  1. Складайте плани та встановлюйте дедлайни.

Усі люди знають, що робитимуть завтра, адже ходити на роботу, забирати дитину із дитячого садка чи школи – функції, що повторюються щодня. Доповнюючи ці пункти додатковими справами, можна спланувати свій день найефективніше, а часові обмеження змусять не відволікатися. У пригоді стануть планери від видавництва «Мандрівець», які допоможуть не лише розпланувати свій день та нічого не забутися, а й наповнять його атмосферними цитатами. Якщо ви виконуватимете все по пунктах, то менше затрачатимете часу на роздуми типу «що ж я повинен зробити наступним?».

  1. Почитайте з найскладніших завдань.

Якщо ви почнете свій робочий день із виконання найскладніших та найважливіших завдань, то швидше впораєтесь, адже вранці організм більш працездатний, аніж увечері. Також упродовж дня ви не мучитимете себе думкою про те, що ще треба зробити ось це.

  1. Вчіться зосереджуватися на одному завданні.

Якщо ви намагатиметеся зробити все водночас, то така практика вас розчарує адже, часу буде витрачено багато, але нічого не зроблено до ладу.

  1. Абстрагуйтеся від свого смартфона.

Працюючи, людина часто відволікається на соціальні мережі й телефонні дзвінки. Пропонуємо вимкнути телефон на годину і попрацювати самостійно. За цей час не трапиться нічого вкрай особливого. Якщо звісно, ви знаєте, що за цю годинну жодної важливої інформації ви не плануєте отримувати. Згодом ваші колеги знатимуть, саме цей час до вас телефонувати і писати безрезультатно. Це не прояв егоїзму чи неповаги, а правило самодисципліни.

Ви можете виробити і свій особливий метод ефективно планувати свій час, адже оригінального «золотого» правила не існує. Головне  – це створити атмосферу, в якій вам захочеться виконувати всі заплановані завдання.

Поділитися прочитаним: