Як уберегти свій гаманець від зайвих витрат у «Чорну п’ятницю»

Для України «Чорна п’ятниця» вже не новинка. Цього дня, за прогнозами рітейрелів, на покупців чекають великі знижки на товари. Прийшла така практика до нас із США. Там у Чорну п’ятницю торговельні центри працюють з опівночі й люди буквально б’ються за речі. У день великих знижок покупці можуть придбати омріяний товар оплативши менше половини його вартості.

Історія «Чорної п’ятниці» бере свій початок ще з ХІХ століття. Тоді в Штатах встановився звичай влаштовувати розпродажі після Дня подяки. Попри велику кількість людей під час великих знижок, свою чорну назву п’ятниця отримала лише у 1966 році. Так назвали її поліціянти Філадельфії, побачивши довжелезні затори (більшість автомобілів тоді були чорного кольору) та переповнені людьми тротуари.  Ще одна версія походження назви побудована на бухгалтерських звітах. Колись збитки позначали червоним кольором, а прибуток – чорним. Сезон знижок був доволі прибутковим для торговців, тому в день розпродажу звіти з  червоних ставали чорними. Згодом «Чорна п’ятниця» з’явилася в календарі. В Америці це остання п’ятниця листопада, відразу після Дня подяки.

Цьогоріч «Чорна п’ятниця» припадає на 29 листопада. Психологи говорять, що у день розпродажу людина піддається так званому «стадному» інстинктові й готова придбати не зовсім потрібні речі. Тому ми дібрали для вас кілька порад, як уберегти свій гаманець від зайвих витрат.

  1. Плануйте покупки

Часто в магазині людина бачить перекреслені, червоні й жовті цінники, які відразу привертають увагу. Це маркетинговий хід. Цієї миті все стає потрібним, адже такі знижки бувають лише один раз на рік. Наче  червона лампочка, у голові загоряється думка – «Якщо не сьогодні, то ніколи», й людина готова викласти останнє з гаманця, а потім шкодує про це. Тому радимо ретельно планувати свої покупки. Складіть собі список справді потрібних речей і тоді совість «не гризтиме» вас за нераціонально потрачені кошти.

  1. Залиште кредитну картку вдома.

Знаючи, що ви маєте придбати у «день великих знижок», візьміть із собою відповідну суму готівкою. Таким чином ви вбережете себе від зайвих покупок і непланованих витрат.

  1. Купуйте вигідні товари

У «Чорну п’ятницю» можна вигідно купити електроніку та брендові якісні речі. Деякі торговельні центри навіть ставлять умову перед орендаторами: «Хочеш торгувати – роби гідні знижки». Це практика, що прийшла до нас із Заходу. Тому, якщо маєте потребу саме в таких речах, можете сміливо планувати.

У «Чорну п’ятницю» знижки роблять на товар, що найбільше популярний серед покупців. Так говорять рітейлери. Вірити їм чи ні – справа ваша. Для того щоб не стати «рибкою на гачку» маркетологів, радимо попередньо перевіряти цінники. Прийдіть за тиждень або два перед сезоном знижок і подивіться на ціни та перевірте їх уже в день знижок. Будьте обачними й робіть такі покупки, які тішитимуть вас, а не навпаки.

Також не забувайте, що «Чорна п’ятниця» завітає і в наш інтернет-магазин. На вас чекають – 35 % на всю продукцію від видавництва «Мандрівець» протягом 27-29 листопада. У нас усе чесно. Можете перевірити.

Поділитися прочитаним: