Як створювались улюблені герої Діснея?

print

Діснеївські мультфільми завжди привертають увагу глядачів своєю добротою, яскравістю та якістю. Більшість історій цієї студії були екранізовані за мотивами знайомих усім казок.

Діснеївські мультфільми не втрачають своєї популярності серед дітлахів упродовж багатьох років. Кажуть, що вони вічні. Усе через те, що Волт Дісней дуже відповідально ставився до всього процесу створення мультфільму, зокрема й до підбору персонажів. Усі знають Діснеївських принцес. Для багатьох дівчаток вони стали ідеалом краси та манери поведінки. Жоден із героїв цих мультфільмів не схожий на інших, проте мало хто знає, що їхніми прототипами стали справжні люди.

Для створення героїв спеціально наймали  акторів чи моделей, з яких у майбутньому вихдили сучасні яскраві образи. Спершу їх знімали на плівку, вивчали манеру поведінки і пластику, зовнішні риси й лише потім створювали мультиплікаційних героїв.

Хочемо розповісти про реальних людей, які стали прототипами знаменитих діснеївських персонажів.

Білосніжка

м/ф «Білосніжка і семеро гномів»

Коли аніматори мультфільму «Білосніжка і семеро гномів» починали роботу над цим проєктом, у них було мало досвіду розробки реалістичних персонажів людей. Тому перші спроби виявилися марними, всі створені герої Білосніжки не подобалися Волтові Діснею, тому він запросив на роботу аніматора Гамільтона Луске, який і створив образ усім відомої нам Білосніжки.  Її прототипом стала відома американська танцівниця Марже Шемпіон. Акторку відзняли у кількох сценах, де потрібно було танцювати. Згодом із неї змалювали персонажа з «Піноккіо» – Блакитну Фею.

До слова, Волт Дісней за «Білосніжку» отримав вісім “Оскарів”. На  церемонії йому вручили одну велику статуетку і сім маленьких статуеток

Зла королева або Грінхільда

м/ф «Білосніжка і семеро гномів»

Зла королева –головна злодійка мультфільму про Білосніжку. Дуже  самозакохана жінка, яка прагне вічної краси та всесвітнього визнання. Образ цієї героїні також доволі привабливий. Робота над цією героїнею коштувала неабияких зусиль аніматорові Арту Беббіту. Йому вдалося зробити обличчя королеви вродливим, але при цьому злим і лякаючим. Прототипами обрали двох акторок –Ґейл Сондергаард  та Джоан Кроуфорд.

Гейл Сондергаард
Гейл Сондергаард
Джоан Кроуфорд
Джоан Кроуфорд

Чаклунка або Малефісента

м/ф «Спляча красуня»

Ще одна антигероїня мультфільму, чаклунка із привабливим обличчям. Створив та назвав її Малефісентою аніматор Марк Девіс.

Часто аніматори Діснею надихалися на створення персонажів акторами, яких запрошували для озвучення мультфільму. Часто їх навіть знімали на кіноплівку, для того щоб знайти схожі риси, наприклад велична манера триматися Елеонори Одлі. Акторка ідеально підійшла для створення образу злодійки-чаклунки.

Елеонора Одлі

Фея «Дінь-Дінь»

м/ф «Пітер Пен»

Спершу ширилися чутки про те, що кумедна маленька фея була змальована з Мерлін Монро. Насправді ж прототипом цієї маленької істоти стала Маргарет Керрі. Аніматори перейняли від акторки не лише зовнішність, а й жести і риси вдачі. Маргарет, як і інші, спершу зображала «Дінь-Дінь» наживо.

Капітан Крюк

м/ф «Пітер Пен»

Ще один випадок, коли актор, який запрошений для озвучки, став прототипом персонажа. Перед тим, як з’явився намальований образ вічного ворога Пітера Пена, він був знятий у виконанні актора Ганса Конріда. Його пантоміма так захопила аніматорів, що актор став прототипом Капітана Крюка і його риси були передані цьому героєві.

Аліса

м/ф «Аліса в дивокраї»

На роль Аліси Волт Дісней довго намагався підібрати молоду акторку. Одного разу разом із дружиною він вирушив на острів для перегляду фільму й там знайшов свою Алісу. Нею стала молода акторка Кетрін Бомонт, адже Діснею вона видалася дуже схожою на ту героїню, якою він уявляв Алісу. Її хвилясте золоте волосся, блакитні очі, манірна поведінка та відповідний акцент зробили свою роботу. Також Кетрін Бомонт зіграла роль Венді у фільмі «Пітер Пен».

Попелюшка

м/ф «Попелюшка»

Живою моделлю для Попелюшки стала акторка Елен Стенлі. На схилі своєї кінокар’єри вона почала працювати з мультиплікаторами студії «Дісней», і ця робота виявилася дуже плідною та знаковою для обох сторін. Елен Стенлі стала прототипом не лише Попелюшки, а й принцеси Аврори з мультфільму «Спляча красуня» й Аніти Редкліфф зі «101 далматинця».