Як подолати страх? Думка психолога

Усі наші емоції дуже важливі. А ось добрими чи поганими вони стають лише у нашій оцінці. До прикладу, така емоція, як СТРАХ, стала у великій нагоді у процесі виживання людства, Без страху не вмикається інстинкт самозбереження. Страх – це нормально. Інша річ, що його треба навчитися ДОЛАТИ, бо це складник інстинкту самозбереження. У наш час з’явилося багато страхів, які, здавалося б, не мають причини. Насправді, всьому є причина. Природу страху зрозуміти складно. Понад те,це одне з почуттів,що їх людина відчуває з перших днів свого життя.

Часто нам важко допомогти дитині, яка боїться. У дорослих є власний життєвий досвід, але важливо дати можливість дитині набути свого.

Такі книжки про емоції, як “Дуже ДУЖЕ страшна книжка”, навіть нам, дорослим, допомагають усвідомити, що емоції – це звичайне явище. Залишається тільки допомогти дитині впоратися з ними.

Тому ця книжка є терапевтичною не лише для діток – навіть батьки, читаючи її малюкові, можуть навчитися управляти своїм страхом. Разом вони впораються з будь-якою емоцією!

Марина Медведєва, психолог

Поділитися прочитаним: