Як побороти лінь за одну хвилину

Усі люди знають про явище під назвою «ЛІНЬ». Вона переслідує кожного мешканця нашої планети впродовж усього життя. Її рушійний вплив відомий навіть дітям. До прикладу, мало хто прокидається вранці сповненим сили й енергії, одразу встає з ліжка та починає буденні справи. Люди відкладають свій будильник ще  на 10 хвилин, для того щоб поніжитися у теплому ліжечку, адже «так не хочеться вставати» і йти на роботу, до школи чи університету. Усе тому, що ми даємо місце лінощам, адже так комфортніше. Проте всі знають, що ЛІНЬ може забрати багато цінного з нашого життя, тому доводиться вставати з теплого ліжка відразу після другого дзвінка ранкового будильника і братися за свої справи.

Наведений приклад доволі смішний, але відомий усім сучасним людям. Можна згадати й багато інших історій, у яких йдеться про те, як лінь зруйнувала життя людей. Для того щоб цього не допустити, хочемо розповісти про методику боротьби з лінню. Ідею запозичили зі східної філософії.

Методика називається «Кайдзен» від слова «кай», що означає зміна, і «дзен» – мудрість. Народилася вона у Японії, а її автором є Масаакі Імаї. Він вважає, що «кайдзен» – це справжня філософія й нею можна послуговуватись як у бізнесі, так і в особистому житті. Сутність японської мудрості у тому, щоб виконувати певну справу поступово щодня, водночас упродовж однієї хвилини. До прикладу, ви давно плануєте почати читати книжку, чи стрибати на скакалці, або ж розібрати увесь мотлох, який назбирався у кладовці впродовж року, але без кінця відкладаєте це на завтра чи понеділок. У такому разі ця методика саме для вас. Почніть виконувати цю роботу вже сьогодні. Упродовж однієї хвилини робіть заплановане. За цей час можна прикрутити одну гайку до тумбочки чи прочитати одну сторінку книжки, або винести одну коробку із кладовки і при цьому не втомитися. Наступного дня зробіть це саме у той самий час і так до кінця тижня. Тривалість роботи можна збільшувати поступово й за вашим бажанням.

На перший погляд може видатися, що виконання роботи надто затягується, адже це можна зробити за годину. Усе тому, що за таким принципом звикли працювати всі жителі Заходу. Але чи не краще усе виконувати поступово і зрештою довести роботу до кінця, ніж відкладати її на наступний понеділок і взагалі нічого не зробити?

Тож боріться з лінню, а одна хвилинка з Японії допоможе вам у цьому. Але не забувайте про корисний та здоровий відпочинок і не плутайте ці поняття. Шануйте себе!

Поділитися прочитаним: