Як перевірити чистоту зубів дитини? Лайфхак для батьків.

Пам’ятаєте, як колись у дитинстві не любили чистити зуби і для когось навіть історія про поселення «армії мікробів» у ротовій порожнині не була вагомим аргументом, щоб узяти зубну щітку до рук? Чомусь ця процедура не викликає  особливого захоплення у дітей, і  тоді, коли батьки думають, що їхня дитина старанно  чистить   зуби у ванній, вона (він) у цей час  кривиться перед дзеркалом, намагається  скуштувати пасту на смак чи влаштовує контрастний душ для «зброї проти мікробів». Від такої кількості креативних ідей навіть зубна щітка « в шоці».

Пропонуємо   цей відповідальний процес узяти під свій контроль та переконатись у якості чищення зубів Вашою дитиною. Для цього хочемо поділитися  цікавим лайфхаком.

Для того щоб визначити, наскільки добре Ви навчили дитину чистити зуби, можна провести цікавий тест у домашніх умовах. Результат оцінюється за п’ятибальною системою, що діє у стоматологів : «5» – погано, «1» –відмінно.

Отож для проведення тесту візьміть звичайний йод (є у кожній аптеці) та розведіть його кип’яченою водою 1:1. Потім змочіть у розчині ватний тампон і проведіть ним по передніх зубах дитини (верхніх і нижніх). Якщо коронка повністю зафарбувалась інтенсивним жовтим кольором, то Ваша дитина нерегулярно доглядає за зубами – оцінка 5 балів.

Якщо коронка пожовтіє лише на чверть, то це означає, що дитина чистить зуби, але не- вміло – оцінка 2 бали. А якщо зуби залишаються білими – Ви і Ваша дитина молодці – оцінка 1 бал.

Аналізуйте стан зубів дитини і робіть висновки. Ви маєте прагнути до «одиниці».

Також радимо взяти «зброю проти мікробів» у свої руки. Згідно зі стоматологічними дослідженнями, діти віком 7-8 років   не можуть чистити зуби правильно й ефективно, адже у них ще недостатньо розвинута моторика рук.  Лише після цього віку зубну щітку можна  давати дитині, але під пильним наглядом. У 10 – 11 років дитина вже може самостійно виконувати цю важливу місію!

Джерело: «Сім’я – берегиня здоров’я дитини» (автори : Л.Лохвицька,Т. Андрющенко).

Поділитися прочитаним: