Вивчаємо літери з дитиною

Як заохотити дитину до вивчення букв так, щоб не відбити в неї бажання до подальшого навчання?

Усі батьки мали змогу спостерігати ситуацію, коли їхня дитина брала у руки книжечку й починала щось розповідати чи водити пальчиком, імітуючи читання. Усе це завдяки наслідуванню. Дитина наслідує свою маму, яка так робить, або старших братика чи сестричку, які вже вміють читати.

Ще з дитинства малюк намагається засвоїти навички читання, й батькам варто «зловити» цей момент і використати його найефективніше. Звісно, що у два рочки дитина не зможе вивчити всіх літер та почати читати, але вже у трирічному віці вона із задоволенням почне пізнавати перші буквені знаки.

Спочатку варто підготуватися до вивчення абетки. Разом із дитиною оберіть книжку, яку читатимете. Розглядайте уважно картинки, обговорюйте їх, дозвольте дитині розповісти, що вона бачить на них. Прочитайте історію, нехай під час цього процесу ваші донечка чи синочок тримають книжечку в своїх рученятах. Після цього попросіть переказати прочитане або ж зробіть це разом. Важливо хвалити малюка та з цікавістю слухати розповідь, навіть тоді, коли вона буде не дуже ідеальною.

Починаючи вивчати букви, дотримуйтесь інструкції:

  • Вивчати літери краще від простих і тих, які найчастіше вживаються. Потім поступово переходьте до складніших та менш уживаних.
  • Обмежуйтеся вивченням однієї букви на день чи впродовж кількох днів. Не вимагайте від дитини зробити це за тиждень.
  • Повторюйте попередньо вивчені літери. Найкраще це зробити у формі гри. Можна приклеювати магнітики на дощечку із уже вивченими буквами або вирізками наповнювати «будиночок літер». Тут є можливість втілити всю свою креативність.
  • Використовуйте наочності. В інтернеті є безліч заготовок, які в цьому допоможуть. У дошкільному віці дитина найкраще запам’ятовує те, що вона змогла взяти в руки, помацати та інше. Розкажіть, на кого (що) схожа та чи та літера, побудуйте асоціації.
  • Починайте навчання тоді, коли дитина відкрита до нього. Інакше таке навчання призведе до роздратування.
  • На допомогу візьміть альбом творчої уяви  від видавництва «Мандрівець» –«Олівець-малювець у країні Абетка».

Головне – не вимагайте від своєї дитини більше, ніж вона може зробити. Хваліть її за маленькі перемоги та радійте першим успіхам.

Поділитися прочитаним: