Відбулася презентація книжки Ярослава Середницького «Павло Шандрук. Перша світова та три Російсько-Українські війни»

26 лютого відбулася презентація книжки Ярослава Середницького «Павло Шандрук. Перша світова та три Російсько-Українські війни».
Напередодні 126-річчя від дня народження видатного генерала Павла Шандрука була видана актуальна для сьогодення книжка «Павло Шандрук. Перша світова та три Російсько-Українські війни» у видавництві «Мандрівець» (м. Тернопіль).

Зі вступним словом виступив директор видавництва Богдан Фенюк, зачитуючи вірші Олександра Олеся «Європа мовчала», Михайла Лермонтова «Предсказание» у перекладі українською мовою Максима Рильського «Пророцтво», а також Сергія Кушніренка «П’ять набоїв», які нині є пророчими для українського народу.

Далі слово було надано автору Ярославові Середницькому. У праці автора йдеться про період становлення особистості генерал-поручника Павла Шандрука – керівника Українського Національного Комітету й командувача Української Національної Армії у Збройних силах Німеччини в 1945 році. Історичні події припали на Першу світову та три Російсько-Українські війни 1918-1920 років, тобто на загарбницькі війни, що їх розпочала й вела проти ряду незалежних народів і держав  – Грузії, Вірменії, Азербайджану, країн Середньої Азії, Донщини, Кубанщини, Кавказу і т. д., – Російська імперія, яка з’єднала їх у так званій «тюрмі народів» – Радянський Союз. Це все відбувалося незалежно від того, була вона “царською”, “червоною” чи “білою”.

Робота історика Ярослава Середницького над його виданнями почалася ще з 2008 року. Вже на початку 2014 року, у вирі національного піднесення українського народу, було видано першу книжку «Генерал Павло Шандрук і антигітлерівська військова опозиція», а через рік світ побачила друга книжка Ярослава Середницького «Павло Шандрук. Перша світова та три Російсько-Українські війни». Обидві книжки увійшли в серію «Невідома Україна мілітарна», яка була започаткована видавництвом «Мандрівець».

Для пана Ярослава Павло Шандрук, як видатна історична постать, відіграла важливу роль у житті. Це було за честь написати про земляка автора, про нашого українського героя, про видатну постать світового масштабу. Натхнення він почерпнув із праці Павла Шандрука «Сила доблесті» – книжки, яку він писав під час воєнних подій. Сам генерал П. Шандрук за фахом був історик. Він коротко, стисло представив суть подій і розставив політичні акценти. Наприклад, чого варта його оцінка: “…світ зазнав дуже багато втрат від короткозорості Антанських керівників, які не допомогли українській армії і українській державі в боротьбі проти більшовиків, таким чином, вони дозволили утворитися більшовицькій владі, дали можливість «червоній» Росії пригнобити багато людей…”.

...

Автор наголосив, що найважливіше сьогодні – це інформаційна війна. Ярослав Середницький бажає читачам чітко розбирати, де кукіль, а де пшениця, не піддаватися фальсифікації і звертатися до тих історичних джерел, які ще не переписували на радянський лад.

Поділитися прочитаним: