Ув’язнена жінка. Карантин

Буденне життя жінки складається з багатьох пунктиків, які потрібно виконати. Приготувати сніданок, зібрати дитину до школи чи в садочок, робота, перерва на каву, забрати дитину, підготувати з нею уроки , нагодувати, а ще – прибрати в хаті, приготувати вечерю, попрасувати, а також чимало важливих справ, які чекають завтрашнього дня. Такий ритм уже став невід’ємною частиною життя для багатьох жінок. Однак попри свій завантажений графік, знаходиться кілька хвилин для ранкового макіяжу, кави з подругами та улюбленої книжки. Як швидко все це може змінитись? Як показав час – дуже швидко і при цьому зовсім неочікувано.
Через введення карантину та низки обмежень для більшості людей їхній звичайний ритм життя докорінно змінився. Для одних ці зміни менш помітні, а для інших вони стали кардинальними. Відповідно, реакція на них дуже різна – хтось жартує, хтось перечікує, спостерігаючи за всім, що відбувається навколо, хтось «живе» останніми новинами, хтось намагається з максимальною користю використати для себе час карантину, а хтось впадає мало не в депресію від усіх цих подій. Попри все, психологиня Наталія Гаєвська – авторка мотиваційної книги змін “Нова Я” – вважає це нормальним явищем.
ЗМІ мають великий вплив на людину, а останні новини можуть позбавити внутрішнього спокою. Тому варто навчитися давати собі раду під час карантину і не лише. Для когось кризовими моментами може бути втрата роботи, розлучення, звільнення з роботи тощо.
Існують правила, створені людьми, які працюють в екстремальних умовах, де будь-яка помилка може коштувати життя. Вони ж працюють і у звичайному житті:
- АДАПТОВУЙСЯ
- ІМПРОВІЗУЙ
- ДОЛАЙ
Адаптовуйся
Варто об’єктивно оцінювати стан речей і приймати їх такими, якими вони є зараз, з усіма обмеженнями і незручностями, подобається вам це чи ні. Знайдіть спосіб максимально використовувати свої можливості у тих обставинах, що склалися.
Є два можливі варіанти: сильно засмутитися, мало не впасти у відчай від усього того, що тепер НЕ можна зробити, або прийняти все, як є, і перейти до наступного кроку… |
![]() |
Імпровізуй
![]() |
Знаходьте нові варіанти дій. Робіть те, що ви можете зробити зараз. Можливо, колись ви ставили за мету освоїти йогу чи здобути навички кондитера й навчитися випікати найрізноманітніші тістечка. Зараз саме той час, коли можна виконувати ці «плани на майбутнє». |
Долай
Це завершальний крок, який потребує вольових зусиль і наполегливості для здійснення результатів попередніх двох кроків.
Наведений принцип чудово підходить і для умов карантину. Відчуваєте себе “ув’язненою (-им)”, адже зараз неможливо вийти з друзями на каву чи пройтися по улюблених крамницях? Найближчим часом від цього не сховатися, тож доведеться адаптуватися. Для того щоб це було корисним для вас і ваших рідних, імпровізуйте, вигадуйте щось нове або ж втілюйте давним-давно задумане старе, адже не прибиранням єдиним (хоч і генеральне прибирання не завадить зробити) вам доведеться займатися усі ці дні. Записуйте ідеї, що з’являються, прислуховуйтеся до себе, наскільки вони вам «відгукуються», і, коли знайдете своє, вперед до третього кроку – долай! Адже нічого само з неба нам не падає, потрібно буде попрацювати, якщо хочете досягти результатів ))
Джерело: офіційна сторінка ФБ нашої авторки Наталії Гаєвської