Типи людей, яким точно скажуть «НІ»

Золоте правило говорить: « Як хочете, щоб люди вчиняли відносно вас, так і ви чиніть відносно них». Багато людей так і поступають, намагаються допомогти у скрутній ситуації навіть тоді, коли це приносить великі труднощі для них, але чомусь це правило перестає діяти, коли допомога потрібна їм же. Часто нам складно відповісти «НІ», особливо тоді, коли це стосується наших близьких і друзів.

Людмила Калабуха, сертифікована бізнес-тренерка, коуч, авторка бестселера “Почніть говорити НІ” та просто успішна жінка, виділила 12 типів людей, яким завжди скажуть «НІ». Про деякі з них хочемо розповісти.

«Догідливі»

Це люди, яких можна притиснути, адже вони ніколи не скажуть «Ні». Вони усією своєю поведінкою намагаються догодити своєму співрозмовникові чи клієнтові, наче це остання соломинка для їхнього спасіння Така поведінка характеризується невпевненістю й має свої ознаки:

– невміння «тримати погляд» опонента;

– уникання погляду очі в очі;

– сутулість;

– інтонації виправдання та підлабузництва;

– вибачення без причин;

– ховання рук.

«Сироти – жертви»

До цієї категорії людей відносяться ті, хто постійно нарікає на своє життя. Вони завжди незадоволені чимось, й усе це відображається на їхній роботі. До цього типу часто можна віднести людей, які займаються справою, яку терпіти не можуть, й це транслюють іншим. Йдучи по такій слизькій доріжці, не можливо знайти щастя. Звісно, мало хто зацікавлений у тому, щоб допомогти цій людині чи скористатися її послугами.

«Опра, Швейцарія і сумочка за $ 38 тисяч»

Простими словами кажучи, це зверхні люди, які дальше свого носа й побачити нічого не можуть. Саме Опра Вінфрі стала жертвою такої продавчині. Перебуваючи у Швейцарії, телеведуча вподобала сумочку на вітрині одного з дорогих бутіків. Зайшла у нього та попросила у консультантки показати сумочку ближче на що й отримала відповідь: «Ця сумочка із крокодилячої шкіри і була створена за дизайном американської акторки Дженніфер Еністон, вона надто дорога для вас, подивіться щось дешевше». Ще довго телеведуча переповідала цю історію, адже могла собі дозволити скупити ввесь бутік.

Здебільшого, з такими зверхніми людьми мало хто хоче співпрацювати чи навіть спілкуватися у буденному житті.

«Великий переляк»

Це класичний приклад, коли люди самі провокують стійке «НІ» і транслюють, що їх можна використовувати, хто як хоче. Такі люди бояться всього на світі. А комусь відмовити – це для них взагалі нереально! І недивно, що на них усі «їздять», а вони сидять у печалі без грошей, власних цілей і мрій.

Ми описали лише чотири типи з 12. Якщо ви бажаєте дізнатися про них детальніше і отримати цінні поради, як не стати жертвою «НІ», і ще багато чого цікавого читайте у книжці «Почніть говорити ’’НІ’’» Людмили Калабухи.

Поділитися прочитаним: