Тайм-менеджмент для лінивих

Продовжуємо ділитися з вами корисними порадами, що допоможуть у розв’язанні проблем. На цей раз розберемося у  питанні тайм -менеджменту. Ці поради описала психологиня Наталія Гаєвська у мотиваційній книжці “Нова Я. Шлях до себе”. Вони неодмінно стануть у пригоді всім людям на карантині і не лише їм.

1.Припиніть робити те, чого взагалі можна не робити!

Перегляньте ще раз усі свої справи і залиште лише ті, зо найважливіші і найкорисніші. Тут дуже важливо саме ВІДМОВИТИСЯ. Тому що коли ми відкладаємо якісь справи, то це забирає у нас сили й енергію, а також погіршує загальне самопочуття та збільшує рівень стресу. Саме так з’являються “завислі” справи.

Спершу буде складно це зробити, але згодом ви зрозумієте, що не усі “важливі-преважливі” справи потребують негайного виконання. 

2. Відмовтеся робити те, що можуть зробити за вас інші.

Звісно, є справи, що обов’язково мають бути вирішені: собаку треба вигуляти, звіт скласти, їжу приготувати,але НЕОБОВ’ЯЗКОВО вами! Навчіться ДЕЛЕГУВАТИ повноваження, розподіляти домашні обов’язки серед усіх членів родини. А також, як варіант, навчіться час від часу замовляти їжу з ресторану і продукти з доставкою додому.

Світ не рушиться, якщо ви доучите комусь свої повноваження. Особливо це правило добре працює, коли в сім’ї маленькі діти і молодій мамі треба навчитись активно розподіляти час.

Όλα τα παιχνίδια για παιδικά πάρτυ (και όχι μόνο) έτοιμα να τα εκτυπώσετε! - Anthomeli

3. Робіть лише те, що приносить вам користь і знання!

Звісно, частину справ ви можете делегувати, особливо ті справи, що викликають у вас страх, занепокоєння і тривогу, але далеко не всі. Такі справи завжди варто робити самостійно, тому що це принесе вам корисний досвід, що допоможе в подальшому досягти успіху. Час, витрачений на виконання таких справ, повернеться до вас у вигляді корисних навичок і знань!

4.Беручи на себе одне нове зобов’язання, відмовтеся від одного старого!

Адже час не ґумовий і, додаючи у своє життя ще одну справу, ми лише збільшуємо навантаження на себе, якщо не навчимося відмовлятися від чогось другорядного. Уявіть собі, що ваш день – це наплічник. Якщо хочете туди покласти щось нове, треба звідти щось вийняти. 

5. Якщо ви вже вирішили взятися за якусь справу, то виконуйте її на всі 100%!

Адже ви саме для неї звільнили свій час! І ви свій час звільнили для цієї справи не лише, щоб встигнути її зробити, а ще й для того, щоб зробити її якісно та насолодитися процесом виконання.

Джерело : “Нова Я. Шлях до себе”

Поділитися прочитаним: