Сучасні батьки: як бути з дитиною на «одній хвилі»?

Батьківство – найскладніша професія у світі, яка не оплачується жодною валютою. Бути батьками надзвичайно складно, адже на їхніх плечах лежить відповідальність за майбутнє дитини. Ідеальної методики виховання найкращої дитини не існує, тому кожен намагається застосувати різні методи для виконання цієї важливої місії. Свідомі батьки часто побоюються, що роблять щось не так чи застосовують не ті методи, і це нормально, адже не можуть зруйнувати бар’єр між собою і дитиною.

Тож хочемо дати кілька порад, для того щоб залишатися на одній хвилі зі своєю дитиною та налагодити гарний зв’язок між поколіннями.

Ґаджети

Ґаджети є у всіх й усюди. Смартфон тепер став «кишеньковим товаришем» для кожного. Але у той час, коли з його допомогою батько намагається владнувати свої робочі справи, дитина грає у ігри чи дивиться блог. У такому разі цільове застосування однієї речі є різним. На підставі цього й виникають конфлікти між батьками та дітьми.

Пам’ятайте: діти не можуть вирішувати робочих моментів, на те вони й діти. Для них важливіше спілкування з однолітками у соціальних мережах та інформація, яку вони здобудуть від своїх фаворитів у блогах. Це вам здається, що вони байдикують, але ж у такий спосіб вони вчаться того, що буде важливим у майбутньому. Вже сьогодні на блогах у ютубі можна заробляти великі кошти, створюючи контент для широкого загалу. Краще самі перегляньте блог, яким цікавиться Ваша дитина. Можливо, не все так страшно? Ви відкриєте для себе нові захоплення своєї дитини та знайдете спільну тему для обговорення.

Дорога довжиною в життя

Часто батьки намагаються прокласти дорогу для своєї дитини, зробити так, щоб там, бува, не завалявся якийсь камінчик чи колючка. Кожна людина має свою унікальну долю і убезпечити дитину від її поворотів неможливо. Краще готувати дитину до цієї дороги, а не дорогу для дитини. У майбутньому можна поплатитися за таку  злощасну помилку.

Улюблена справа

Одного разу барабанщик українського композитора і лідера гурту «Pianoboy» Дмитра Шурова не встигав на концерт через затримку літака. Однак виступ відбувся з неабияким успіхом, адже за барабани сів Лев, син Дмитра Шурова. Без жодної репетиції хлопець відіграв концерт, адже знав усі пісні свого батька. Композитор пояснює, що ніколи не змушував сина завчати уроки, старанно відвідувати школу, адже у їхній сім’ї акцент зроблений на іншому. Зв’язок із природою, цінність усього живого, свідома думка про використання ресурсів та їхню наявність у майбутньому й основне – це важливість займається улюбленою справою – ось основні принципи виховання, що зробили сім’ю композитора міцною та зруйнували всі бар’єри між батьками і дитиною.

Супергерої

Про супер героїв знають усі: і дорослі, й малі. Кожна людина має свого кумира чи супергероя, який є прикладом для наслідування. У ваших дітей вони також є, можливо, ви про них просто не знаєте. Діти найбільше схильні до наслідування, тому й обирають тих, кого б хотіли наслідувати. То чому б вам не стати супергероєм власної дитини? Якщо ви щось забороняєте дитині чи виставляєте певні правила, то виконуйте їх також. Розповідаючи про якісь цілі, спершу самостійно їх досягніть, аби стати наявним прикладом і довести, що це можливо.

Станьте таким супергероєм для Вашої дитини, щоб вона пишалася Вами та сама прагнула бути схожою на вас.

Сподіваємося, що така добірка порад стане корисною для вас. Не забувайте про так званий «розрив поколінь». Діти ніколи уже не зможуть жити в тих умовах, у яких жили їхні батьки, а ті, своєю чергою, не повинні вимагати цього. Увесь світ змінюється щосекунди, й ми повинні встигати за ним і залишатися на «одній хвилі» з теперішнім поколінням.

Поділитися прочитаним: