Що варто зробити справжнім книголюбам цього року?

print

Щороку ми складаємо плани на поточний рік, обіцяємо собі прочитати багато нових книжок, але забуваємо про свої обіцянки одразу після завершення свят й появи буденних клопотів. Якщо ви справді є щирими поціновувачами літератури, нових книжок чи старих всесвітньо відомих творів, пропонуємо скласти свій план читача й урізноманітнити його цікавими завданнями.

Створіть свій читацький лист

Щоразу, приходячи до книгарні та перебираючи книжки, обов’язково під руки потрапляє кілька літературних творів, що зацікавлюють. Це саме трапляється в інтернет-магазинах. Заходиш, аби замовити конкретну книжку, і потрапляєш у «світ пропонованої літератури». Напевно, вам знайоме відчуття, коли хочеться купити і прочитати все й одразу, але фінансові можливості не дозволяють цього зробити, тому така ідея відкладається на майбутнє й через деякий час забувається.

Для того щоб не втрачати планів, пропонуємо створити його. Розробіть собі лист, до якого вписуватимете назви книжок, які плануєте прочитати, та доповнюйте його новими творами. Також ви можете відзначати ті, які вже прочитані. До слова, таким чином можна відстежувати скільки книжок ви прочитали за рік або ж за інший період часу.

Переглянути екранізацію на книжку

Український кінематограф продовжує розвиватись і його продукція поповнюється все новими кінострічками. Більшість сценаріїв написані за творами українських та зарубіжних літераторів, тому не втрачайте можливості не лише прочитати нову для себе книжку, а й переглянути її екранізовану версію.

У 2020 році на нас чекають прем’єри фільмів «Маленькі жінки» за романом Луїзи Мей Олкотт, «Смерть на Нілі» за детективом Агати Крісті, серіали «Варта» за книжкою з серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта, «Чужинець» за детективом Стівена Кінґа та інші. Також не пропустіть екранізацію української книжки — фільм «Віддана» за романом Софії Андрухович «Фелікс Австрія», який отримав численні нагороди. Роман став книгою року BBC (2014).

Відвідайте книжкові ярмарки чи фестивалі

Літературне середовище позитивно впливає на поціновувачів літератури. Зустріти такого ж книгомана, як ти, дуже цінно, а зробити це можна на різноманітних літературних вечорах, книжкових ярмарках, фестивалях та форумах. Найвідоміші з них – це «Книжковий Арсенал» та «Book Forum». Ювілейний Книжковий Арсенал відбудеться вже 20–24 травня (не забудьте додати подію у свій настінний календар від українських ілюстраторів). Фокусна тема фестивалю — «оптимісти скептики». А на 27 Book forum можна потрапити 16–20 вересня. Такі події залишать по собі незабутні враження, цікаві знайомства і нові книжечки.

Послухайте аудіокнижку

Аудіокнижки стають дедалі популярнішими, адже їх можна слухати навіть стоячи на одній нозі у метро чи дорогою на роботу. Оберіть собі аудіокнижку, вони є як у вільному доступі, так і платні, та прослухайте твір у новому, сучасному форматі.

Спробуйте себе на літературному конкурсі

Якщо ви не лише читаєте, але й пишете своє, обов’язково спробуйте свої сили на одному з літературних конкурсів. Такі події часто анонсуються в інтернеті, тому знайти їх нескладно. Новий літературний досвід може принести вам море прихильників та навіть надихнути на створення власної книжки.

Візьміть участь у буккросингу

Цей флешмоб дістався і нашої країни. Це процес звільнення книг. Прочитавши книжку, людина залишає її у громадському місці ( у багатьох містах є буккросингові полиці або ж спеціальні заклади для цього).  Потім нею можуть скористатися десятки інших людей,і ті своєю сергою, повинні повторити процес. У результаті цього книжка знову може потрапити до законного власника.

Флешмоб є справді цікавий і корисний не лише для людей, а й для екології планети.

Сподіваємося, що ці ідеї надихнуть вас читати книжки ще з більшим ентузіазмом, і ви створите свій лист необхідних завдань цього року.