Що робити, коли дитина відмовляється вставати вранці до школи?

Неодноразово батьки школярів стикалися з проблемою, коли їхні діти не могли вранці прокидатися до школи. Більшість таких учнів аргументують своє рішення тим, що вони не виспалися, у школі геть нецікаво, а вчителі не такі.

Батькам варто звернути увагу на ці непоодинокі випадки й не допустити того, щоб  недосипання стало хронічним, адже воно тягне за собою безліч серйозних наслідків. Дитина стає неуважною, не може контролювати свій час, обирає пасивну поведінку.

Для того щоб розв’язати цю проблему, треба дізнатися про причини такої поведінки.

Зокрема, розрізняють такі причини:

Булінг. Одна з найжахливіших причин того, чому учень (учениця) відмовляється йти до школи. Причина може ховатися зовсім не в недосипані, а в тому, що школа стає місцем морального тиску та фізичного насилля з боку однокласників. Тому перевірте, чи не переживає цього ваша дитина.

Надмірна завантаженість у школі. Деяким дітям дійсно важко справлятися зі шкільною програмою. Особливо складно дітям, які тільки вступили в школу або ж тим, які перейшли в п’ятий клас.

НУДНО. Часто саме таким словом діти описують свою неприязнь до школи. Психологи стверджують, що в деяких випадках, коли дитина скаржиться на нудьгу, вона відчуває незначну злість та образу на школу. А іноді дітям справді просто нудно.

ЩО З ЦИМ РОБИТИ?

Мільйони людей змушені вранці прокидатися і йти на роботу. Деяким доводиться  працювати навіть уночі. Якщо вони цього не робитимуть, то їхнє фінансове становище різко. Для того щоб цього не сталося, кожна доросла людина має свою мотивацію вставати вранці з ліжка і йти на роботу.

Подібним методом можна вирішити питання дитини. Треба придумати мотивацію. Наприклад, сказати дитині: «Якщо вчасно прокидатимешся, то матимеш ще годину вільного часу після школи». Можна висунути дитині  умови. Наприклад, гарно виконане домашнє завдання, каліграфічний почерк у зошиті, відмінні оцінки в щоденнику. Про такі правила важливо домовитися спершу з дитиною. Інакше це може спричинити протистояння між батьками і дитиною.

Важливо розповісти про наслідки. Якщо дитині важко прокидатися вранці, приберіть з її кімнати телевізор, комп’ютер і мобільний телефон, оскільки вони можуть бути причиною проблем зі сном. Поясніть, до чого може призвести така поведінка. Наприклад, до зауважень у щоденнику, поганого самопочуття впродовж дня тощо. Ви можете також обмежити дитині час для перегляду телевізора або комп’ютерних ігор.

Якщо нічого з цього переліку не впливає на дитину, переходьте до кардинальних методів. Можна залучити до цього процесу шкільну систему. Ви можете  написати вчительці записку про те, що дитина запізнилася до школи без поважних причин. Таким чином, ваш(а) учень (учениця) самі відповідатимуть за свої вчинки. Не потрібно виправдовувати дитину за її умисну провину. Вона має навчитися відповідальності.

Іноді батьки можуть бути безсилими у протистоянні з підлітками. В цьому віці діти в такий спосіб виражають свій протест, а погані оцінки стають свідомим рішенням.  Батькам треба зрозуміти, що підліток уже відповідальніший перед суспільством, ніж перед ними. Прийміть той факт, що ви вже не в усьому можете контролювати вашу дитину, а потім зробіть усе можливе, щоб допомогти їй.

Важливо протидіяти проблемі, а не свідомо відпустити її. Якщо ви приймете позицію спостерігача, то в майбутньому вже дорослій людині впоратися з цією проблемою буде в рази важче.

Поділитися прочитаним: