П’ять речей, які вам варто робити у вашому класі щодня!

print

Оригінал тут

Цей пост був вперше опублікований в блозі від  Third Grade Doodles

Кейті О, авторка статті, переконана, що ніхто на нашій планеті не перевершить уміння вчителів підтримати та надихнути! Ось чому вона любить ділитися власними надбаннями та досвідом з учителями усього світу.

Переклад для педагогів України здійснили

Євгенія_Татарова  та Олена_Швидка

за ініціативи Тетяни_Ухіної

 

Від Third Grade Doodles

Оригінал цього посту знаходиться в блозі Third Grade Doodles.

Як ви витрачаєте кожну хвилинку вашого дня? Для нас, вчителів, час є дуже обмеженим. Нам завжди бракує часу, щоб зробити все, що заплановано. Щодня педагог обирає, що потрібно зробити у першу чергу, а що можна зробити пізніше. Це і є життя шкільного вчителя. Але я знайшла п’ять важливих речей, які повинні бути в пріоритеті кожного дня…

  1. Зустрічайте учнів біля дверей вашої класної кімнати.

Це дуже просто, але водночас так ВАЖЛИВО! Найліпший шлях розпочати день ваших учнів – подарувати їм теплу усмішку,  щирий погляд та привітати їх на ім’я. Деякі вчителі додають трохи “родзинок”, оздоблюючи цю рутину особистим запитанням чи компліментом! Я тільки-но прочитала про учителя з Північної Кореї, який кожного ранку використовує особливе рукостискання для привітання своїх учнів. Check it out HERE. Коли ти відкриваєшся своїм учням щоранку, вони відчувають, що ти турбуєшся про них, і це відразу заспокоює їх та дозволяє їм розпочати день, використовуючи саме ту частину мозку, яка дозволяє поринути у дивовижний світ знань.

  1. Не забувайте ділитися планами на день!

Після нашої ранкової зустрічі я відверто розповідаю учням, що очікує на них сьогодні. Я знайомлю учнів з їх навчальними цілями та завжди намагаюсь запропонувати щось “смачненьке”, щоб зацікавити їх подальшою роботою. “А щодо природознавства… ми розглянемо НАДЗВИЧАЙНІ якості кам’яної квітки КАЛЬЦИТУ!!!” OMG… Якби ви бачили ці великі очі та широко роззявлені роти. І враз діти починають прагнути до нових знань з нетерпінням замість того, щоб думати про ланч або перерву.  Дослідження роботи мозку також підтверджують цей факт… мозку притаманно краще запам’ятовувати ту інформацію, яка надходить до нього в першу та останню чергу.  Такий огляд допоможе вашим учням сконцентруватися на тому, що вони будуть робити протягом дня, спланувати свою діяльність та поставити цілі.

  1. Читайте вголос

Неможливо переоцінити у вашому розкладі час для читання. І не важливо, в якому класі ви викладаєте… воно завжди того варте. Читання вголос має свої переваги. Воно формує навички вільного володіння мовою, відкриває світ складних текстів та захопливих обговорень, заманює у безмежний світ читання, подає зразок правильного письма тощо.  Як на мене, читання вголос – це найвдаліший спосіб збудувати відчуття єдності класу. Коли ви читаєте дітям щось цікаве, воно об’єднує вас… ви засмучуєтесь та радієте разом з героями текстів.  Немає нічого ліпшого, ніж спільні емоції, які ви відчуваєте, коли перегортаєте останню сторінку книги… тому що діти хочуть, щоб ви продовжували читати! А коли я чую, як вони шепочуть одне одному свої передбачення про те, що станеться надалі… (Вони що, вивчали стратегії читання без мене та без моїх розробок?) Я не можу це ні з чим порівняти! Це найулюбленіша частина мого робочого дня.

  1. Вільний час

Дехто це називає часом на обід. А інколи, поміж собою, відпочинком. Хтось – вільним часом. Інші – відпочинком для мозку. Як би ви не називали цей час, ваші учні потребують його. Для них – це час побути з однокласниками, поспілкуватися, не думати ні про що серйозне, а просто побути вільними. У своєму класі я намагаюся знайти час на 10-хвилинний відпочинок двічі на день. Іноді ми розважаємося разом, жартуємо та сміємося.  Іноді я дозволяю учням пообідати на подвір’ї та провести час із друзями. Деколи вони можуть малювати чи гратися самостійно. Цей вільний час дозволяє учням перепочити та підготуватися до наступного уроку. Це щось, на кшталт перезавантаження.

  1. Час обмірковувати

Найліпший час обміркувати все, чого учні навчилися – наприкінці дня! Є багато дієвих способів допомогти учням зробити висновки стосовно того, що вони вивчили впродовж дня – від елементарних до складних. Деякі вчителі пропонують учням поділитися враженнями у спеціальному щоденному журналі письмово. Вони також можуть запропонувати учням записати їхні цілі або очікування на наступний день. Я роблю це просто. Я збираю своїх “друзів” на килимі і пропоную їм заплющити очі (учні-жартівники полюбляють приймати медітативну позу). Потім я нагадую їм всі найважливіші моменти дня: “Сьогодні ми вивчили, як мінерал кальциніт взаємодіє з кислотою, тепер ви знаєте, як ідентифікувати кальциніт у зразках гірської породи. Також ми познайомилися з хитрощами, які використовують письменники, щоб зацікавити читача з самого початку історії задля того, щоб наше бажання читати не вгасало. Тепер вам все зрозуміло.” Як правило, це займає 5 або менше хвилин, але мої учні люблять цей час. Я вірю, що це допомагає їм осмислити та запам’ятати все, що вони вивчили. Інколи, коли є час, я пропоную їм пригадати та розповісти про найцікавішу частину дня і чого б вони хотіли досягти завтра як читачі, письменники, вчені, математики .

Тепер ви знаєте п’ять обов’язкових речей, які я роблю щодня. А як щодо вас?

Дякую за те, що ви залишаєтесь зі мною. Я сподіваюся, що вам сподобався цей пост настільки, наскільки мені було приємно писати його для вас.