Право на толерантність

На сьогодні в Україні активно пропагується толерантність до багатьох сфер суспільства. Не є винятком люди з інвалідністю. Ще донедавна їх майже не помічали, вони залишалися наодинці зі своїми проблемами. Тепер влада взяла курс на поліпшення цієї ситуації. Ми бачимо, що з’являються умови для комфортного пересування містом, створюються нові реабілітаційні центри, впроваджуються інклюзивні групи в дитячих садках та школах.

Основна мета інклюзивних груп – соціалізувати дітей з особливими потребами. Проте деякі батьки доволі упереджено ставляться до такої практики й невимушено передають це своїм дітям. Своєю чергою, ті ображають і навіть знущаються з дітей, які не можуть себе захистити. Усе це через застарілі стереотипи, які доволі складно викоренити в країні.

Найкращий спосіб навчити своїх дітей бути толерантними – це показати на власному прикладі.

Не відвертайтеся, побачивши людину з інвалідністю, або ж, навпаки, не дивіться на неї жалібним поглядом чи з презирством. Краще щиро посміхніться та подаруйте їй тепло свого серця.

Не забороняйте своїм дітям гратися з такими дітками. Інвалідність не передається повітряно-крапельним шляхом або ж через дотик. Навпаки, заохочуйте свою дитину до знайомства з новим другом чи подругою.

Не звертайте увагу на їхню нестандартну поведінку й тим більше не зосереджуйте на цьому увагу на очах у дітей.

Допоможіть, якщо це потрібно. Поступіться місцем, пропустіть у черзі чи допоможіть із візком. Побачивши це, ваша дитина наслідуватиме такі добрі вчинки.

Не запитуйте батьків, що з дитиною. Краще поцікавтеся її вподобаннями, тим, що вона любить.

Не давайте «цінних» порад, якщо вас про це не просять.

Пам’ятайте, що всі діти мають свої особливості, але одним треба більше приділити нашої уваги й допомогти.

Поділитися прочитаним: