П’ять секретів довгого і щасливого життя

Коли ми дивимося на щасливих людей, нам здається, що їх щось об’єднує і це справді так. Щасливі люди мають схожі риси: на їхньому обличчі завжди сяє усмішка, вони задоволені своїм становищем і привітні до інших.

Нещодавно було проведено дослідження, за результатами якого вчені встановили загальні ознаки людей, які задоволені своїм життям і вважають себе щасливими. Розгляньмо докладніше ці ознаки.

  1. Допомога тим, хто цього потребує

Допомагаючи іншим від щирого серця, ви відчували щось особливе? Те, що змушує ще раз так вчинити. Виявляється, що запорукою щастя і довголіття є допомога іншим і впливає вона позитивніше, ніж ведення здорового способу життя (хоча й це також вкрай потрібно). Цього висновку дійшов американський учений Говард Фрідман, дослідження якого присвячені проблемам щастя та взаєминам між людьми.

  1. Відмова від роботи, що викликає негативні емоції

Робота, що не приносить задоволення і, ба більше, емоційно виснажує людину, не робить щасливою, а й може викликати в неї пригнічений стан. Дослідження показали, що цікава для людини робоча зайнятість, у якій вона будує кар’єру, приносить успіх та гарний дохід, продовжує життя і головне – породжує ЩАСТЯ.

  1. Щасливе дитинство

Щасливим було наше дитинство чи ні, вирішувати нам, проте розпоряджалися ним наші батьки та доля. Рідко життя дитини залежить від неї ж самої. Часто розлучення батьків, постійні сварки вдома, несприятливі умови були наслідком нещасливого майбутнього. Діти повторюють помилки своїх батьків уже в дорослому віці. За даними дослідження, люди, які пережили в дитинстві розлучення батьків, помирають на п’ять років раніше від своїх однолітків.

Змінити своє дитинство несила нікому, але створити кращі умови для своїх дітей – цілком можливо.

  1. Фінансова безпека

Здебільшого щасливі люди мають достатньо коштів для задоволення своїх потреб. Проте недостатньо мати гроші – потрібно вірити, що їх вистачить. Побутує думка, що всі забезпечені люди  нещасливі. За результатами дослідження британських учених, щасливіші ті, хто витрачає свої кошти на враження, а не на матеріальні цінності. Також важливо не мати боргів, адже відчуття того, що «я комусь винен», завжди пригнічує людину.

  1. Відчуття вдячності

Американський учений Роберт Емонс провів дослідження, присвячене почуттю вдячності. Він установив, що люди, які відчувають вдячність за те, що решта сприймає як належне (наприклад, гарний захід сонця або просто те, що вони живі), на 25 % щасливіші за інших. Ми й самі можемо переконатися в цьому. Часто на телебаченні бачимо людей, які були за крок до смерті, але дивом вижили. Ці люди радіють кожному наступному дневі, що його прожили, вони дякують за кожен світанок та захід сонця. Збоку на це можна дивитися як із захопленням, так і з прискіпливим ставленням, але ніколи щось втративши, ми починаємо цінувати те, що маємо.

Якщо ви не відчуваєте себе щасливою людиною, зрозумійте одне – причина у вас самих. Людина здатна самостійно створити умови для того, аби стати щасливою, адже ніхто не зобов’язаний сприяти цьому. За щастя потрібно боротися навіть із самим собою (фільм «Гордість і упередження», 2005 р.).

Поділитися прочитаним: