Освіта як інструмент зростання економіки

Ключ до економічного прогресу – це підвищення продуктивності. Воно можливе лише за наявності двох чинників: інновації та творців інновацій. Однак де ж їх узяти? Відповідь напрочуд проста – виховати винахідників, дати їм основу, створити сприятливі умови для їхнього розвитку. Цією основою може стати система освіти.

Дослідження ЄС щодо впливу освіти на розвиток економіки показало цікаву закономірність: що вища якість навчання, то вища макроекономічна продуктивність й ефективніший людський капітал. Подібні дослідження проводила OECD. Результати засвідчили, що підвищення освіченості дає середній приріст економіки на 5 % за короткий період і на 2,5 % – за тривалий.

Від молодого покоління вимагають небанального глобального мислення, здатності швидко і правильно ухвалювати рішення, а ще бути універсальними. Компанії розуміють: якщо вони хочуть конкурувати, потрібно виявляти гнучкість, заохочувати креативність, робити ставку на винахідливість і адаптуватися до того, що вимагає ринок. Мало хто хоче бути схожим на когось, всі прагнуть індивідуальності та свого стилю.

На сьогодні IT-технології змінюють пріоритети на ринку праці. Технології замінюють фізичну робочу силу й, відповідно, потребу в робочих місцях. Однак  не варто забувати про те, що це не лише витіснення людських ресурсів із ринку праці, але й створення нових робочих місць, а і в інших спеціалізаціях. Цю систему збагнули вже багато країн. США, Японія, Південна Корея, Ізраїль, Індія, Канада, країни Африки,всі вони зробили програмування обов’язковим шкільним предметом. Адже IT розвивають у дітей такі навички, як критичне та логічне мислення, комунікабельність, відчуття технологій, жагу до знань та їх удосконалення. У всіх зазначених країнах програмування вважається базовим умінням, що дає основу для розуміння роботи складних процесів.

Для того аби не уступати закордонним сусідам, ми можемо імплементувати міжнародні практики в нашу модель навчання. Такі зміни принесуть бажаний результат не одразу, а через 20. Діти, вивчаючи програмування у школах на гідному рівні, в майбутньому створюватимуть новий ринок професій. І це стане одним з вагомих складників у розвитку економіки країни.

Поділитися прочитаним: