Ольга Безсонова — моя перша книжка

print

28 листопада у ДНЗ № 67 «Сонячний» відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Впровадження технології формування навичок сталого розвитку в закладах дошкільної освіти» за результатами ІІІ етапу всеукраїнського експерименту з теми «Формування екологічно-, економічно- й соціально доцільної поведінки дошкільників у контексті освіти для сталого розвитку» (науковий керівник – Н. В. Гавриш).
У експерименті з впровадження ідей сталого розвитку у практику роботи з дітьми-дошкільниками приймають участь 7 дитячих садків Житомирської області, 2 дитячих садка Донецької області та «Спеціалізована школа «Тріумф» м. Києва.
За час проведення експерименту дитячий садок створив розвиваюче середовище, яке сприяє обранню і виконанню дій для сталого розвитку, які є провідними чинниками формування соціально-, екологічно- та економічно- доцільної поведінки і стилю життя. За 3 роки колективом закладу було надруковано близько 26 статей у всеукраїнських професійних журналах. А на передодні семінару видавництво «Мандрівець» надрукувало методичний посібник «Волонтерська діяльність у закладах дошкільної освіти: старший дошкільний вік», автором якого є завідувач ДНЗ № 67 Безсонова О.К.
Посібник призначений проблемі формування сталого способу життя як у дітей дошкільного віку, а через дітей і у батьків. Посібник містить коротке теоретичне обґрунтування проблеми залучення старших дошкільників до волонтерської діяльності дорослих з метою громадянського виховання, визначає психологічні засади формування громадянської активності, а головне, містить методичні рекомендації щодо практичної організації волонтерських акцій та проектів. У книзі зібрано проекти за такими напрямками: соціальний економічний та екологічний. Кожен з проектів складається з пояснювальної записки, інфошоку, розроблених заходів, сценарію ігрової програми, квесту або свята. Розроблено близько 22-х відкритих акцій за різними соціально значущими напрямками. Наприклад, «День подяки», «Україна-єдина», «Першоцвіти», «Захисники ялинок», «Зелена толока» та інші.

Книжку можна придбати тут