Найцікавіші фільми про письменників

Чи любите дивитися фільми? На сьогодні їх є тисячі, й кожен із них знайшов свого глядача. Кіномистецтво є особливе, воно зберігається в пам’яті людей довгі роки. Недарма є чимало відомих фільмів, що не втрачають своєї шаленої популярності навіть через багато років.

Пропонуємо вам Топ-5 фільмів про письменників, знятих за мотивами реальних історій митців слова.

Щасливий принц / The Happy Prince

(Велика Британія; Бельгія; Німеччина, 2018 р.)

«Щасливий принц» – це емоційна біографічна драма видатного письменника. Фільм розповідає про останні роки життя Оскара Вальда. Наприкінці ХІХ ст. він став улюбленцем англійського суспільства – дотепний, гумористичний та скандальний. Після звільнення з в’язниці за свої нетрадиційні зв’язки Оскар Вальд повертається й намагається продовжувати жити, шукати друзів, проте його життя вже не буде колишнім…

Геній / Genius

(США; Велика Британія, 2016 р.)

Це історія про всесвітньо відомого редактора Макса Перкінсона, який відкрив світові Е. Гемінгвея, Ф. Фіцджеральда і Т. Вулфа. Фільм відкриває закулісся редакторської роботи, праці зі скандальними письменниками, вишуканими словами і стосами рукописів.

Одного разу Перкінсон узявся за видання першого роману нікому тоді ще не відомого Томаса Вулфа (Джуд Лоу), його око вже давно натреноване віднаходити таланти. Після гучного успіху редактор і автор стають добрими друзями й поринають у напружену роботу над другим романом Вульфа «Про час і річку», що став також не менш успішний.

Бути Астрід Лінґрен / Unga Astrid

(Швеція; Данія, 2018 р.)

Фільм розповідає про дитячу шведську письменницю Астрід Лінґрен, відому своїми книжечками «Малий і Карлсон» та «Пеппі Довгапанчоха». Історія починається ще з дитячих років, коли батьки дівчинки водили до церкви й виховували своїх дітей за релігійними канонами. Одного разу батько Астрід дізнається про вакансію помічника в газеті. Історія молодої дівчини набирає обертів: роман з із редактором, незапланована вагітність, переїзд в інше місто, народження дитини, нова робота і письменницька діяльність. Жінка переживає складну життєву історію, але її твори несуть радість людям. Упродовж фільму письменниця намагається дати відповідь на запитання із листів маленьких прихильників: «Як вам вдається так добре писати про дитинство, якщо ви вже так давно не були дитиною?».

Чарівна країна / Finding Newerland

(США, 2004 р.)

Фільм про творця «Пітера Пена» Джеймса Баррі. Життя письменника йде шкереберть, його п’єси провальні, а дружина вирішує залишити чоловіка. Одного разу Джеймс знайомиться з сім’єю Девіс – матір’ю Сильвією та її чотирма дітьми, які нещодавно втратили батька. Увагу письменника привертає хлопчик Пітер.  Чоловік проводить багато часу зі знайомою сім’єю і саме вони й надихнули письменника на створення серії книжок про Пітера Пена. Однак у родину Девіс приходить горе. Тоді Баррі, щоб підтримати Сильвію та хлопців, перетворює їхній будинок на чарівну країну…

Прощавай, Крістофер Робін / Goodbye Christopher Robin

(Велика Британія, 2017 р.)

Є щось магічне в історіях про створення відомих творів, тим паче коли йдеться про особливу книжку для маленьких читачів з усього світу – «Вінні-Пух» Алана Мілна. Улюбленої казки тисячі дітей, можливо, ніколи б і не було, якби не ведмедик Тедді, якого Мілн подарував синові на його перший день народження.

Цей ведмедик надихнув письменника вигадати дотепного Вінні-Пуха. Окрім Вінні (якого Крістофер насправді назвав Едвардом), у хлопчика були й інші герої – іграшки П’ятачок, Іа-Іа, який десь загубив свого хвоста, Кенга з малюком Ру в сумці і Тигра. Повна сонячного світла, доброти й магії, на яку здатна багата уява, стрічка оповідає про особливі взаємини, які виникають між письменником та його сином Крістофером Робіном.

Бажаємо приємного перегляду та сподіваємося, що ці фільми обов’язково стануть Вашими улюбленими.

Поділитися прочитаним: