Книжки замість новин – не лише корисна звичка, а й інвестиція

Замість перегляду новин ліпше почитати книжку. Цікаву чи корисну. Або цікаву та корисну водночас. Таку пораду дає журналіст, редактор Віталій Голубєв у авторській мотиваційній книжці “Ефективність”.

По-перше, інформація з новин “живе” не довго. Від кількох хвилин до кількох днів. А добра книжка може залишитися актуальною століттями. Ми витрачаємо певний обсяг часу на читання або новин, або книг. У першому випадку термін, упродовж якого отримана інформація залишається актуальною, може виявитися навіть меншим, ніж час, який щойно витратили на читання. У другому – багаторазово перевищити його. Отже, якщо дивиться на час, як на гроші, то читання новин – робота собі в “мінус” або щонайбільше “в нуль”. А книжки – це інвестиція.

Безперечно, не вся література – цікава та корисна . Однак у наш час – великий вибір. До того ж, інтернет-магазини зняли для більшості з нас актуальність розмов типу “У нашому містечку закрили книгарню, а от колись…”

Звісно, бути в курсі подій – природне бажання кожного. Однак дізнатися “що в світі робиться” – це як почистити зуби. Звичайна гігієнічна процедура без “зависання”. Не більше.

Важливо і корисно фільтрувати вхідний інформаційний потік за кількома параметрами:

  1. Мені це корисно?
  2. Скільки часу ця інформація залишатиметься актуальною?
  3. Якщо це не корисно, то хоча б цікаво?

Джерело : “Ефективність”

Поділитися прочитаним: