Книгарня з нескінченними стелажами📚

Хочемо розповісти вам про нову книгарню у Чунціні, що в Китаї. Особливою вона стала тим, що складається з нескінченних книжкових стелажів. Про такий інтер’єр книгарні попіклувалася китайська архітектурна студія X + Living. Про це повідомляє журнал Dezeen. За словами дизайнерів, вони надихнулися на створення такої будівлі урбаністичними пейзажами китайського мегаполіса.

В основі інтер’єру – велика центральна зала. Складається вона із двох ярусів, з’єднаних сходами.  Вони плавно проводять читачів через усі полиці, що заставлені книжками. Зала створена із дзеркальних панелей, і це візуально розширює простір. За словами архітекторів, джерелом натхнення для форми сходів стали індійські колодязі, що використовуються як накопичувачі води — сходи, якими стікає вода, — головний елемент їхньої конструкції.

В інтер’єр вбудовано конусоподібні кабінки з теплим помаранчевим освітленням, що нагадують приватний кабінет. Усі відвідувачі мають змогу взяти будь-яку книжку й усамітнитися з нею.

У книгарні є атмосферне кафе. У ньому продають холодні напої та різноманітні закуски. Архітектори також не залишили без уваги наймолодших читачів. Для них вбудована спеціальна дитяча зона з відповідними книжечками.

За словами відвідувачів, нова книгарня завдяки своїй архітектурі створює ілюзію нескінченного тунелю.

X + Living – це частина міжнародної компанії з архітектурного дизайну Imagine International, заснована у 2011 році китайським архітектором Лі Сяном. У своїх проєктах студія ставить за мету поєднувати художню естетику та функціональність. У портфоліо компанії багато різнопланових проєктів, серед яких можна побачити інтер’єри готелів, офісів, магазинів роздрібної торгівлі, а також закладів культури.

Поділитися прочитаним: