Казки у дитинстві – запорука щасливого майбутнього

Давайте  поринемо у неймовірно  захопливий світ терапевтичної казки. Такі казки стають  чудовим помічником у вихованні дітей, без нотацій і повчань. Варто просто розповісти казку, в якій головний герой виявляє ті якості, які б ви хотіли  виховати у  свого малюка.

Казка – це мова, яку розуміє дитина. Коли  малюкові читають казку,  він відчуває,  що його люблять. Це відчуття закладено в людині генетично. Казка – це спогади дитинства, приємні відчуття любові й тепла, чари, коли все можливо.

А ви правильно читаєте дітям казки? » Новости Украины и Мира ...

У дітей є психологічна особливість. Вони слухають батьків до семи-восьми років. Потім вони починають слухати вчителя, а в 12 років – однолітків, якими б вони не були…

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина  все життя не жила в нудному вакуумі, ознайомте її зі світом за допомогою «маминої казки», розповідаючи легенди, бувальщини й небилиці, додаючи до них щедру порцію чарівництва, гумору і щасливих чудес.

Світ, розказаний і показаний у ранньому дитинстві,  запам’ятовується потім на все життя, будучи найціннішим психологічним ресурсом самопорятунку в  дорослому віці.

Казка   «Який чудовий світ, у якому я народився» – це профілактика відчаю і порожнечі. Тобто тих станів душі, з якими доросла людина повинна щоденно боротись і навіть звертатися до спеціалістів.

Як підібрати книгу для дитини за читацьким рівнем? – Школа Ранок

Проблема сучасної дитини в тому, що вона живе  так би мовити «в ніде». Вона не уявляє собі ні тої країни, в якій живе, ні людей, які створили її багату мову та історію, ні вчених, які її прославили, ні місто, ні район, ні вулицю. А той, хто живе в порожньому «ніде», – вже невротик, йому нудно і страшно.

Наше завдання-  за допомогою   «маминої казки»  якнайшвидше заповнити в дитини це «ніде»! Намалювати чарівну карту світу, в якому реально живуть наші діти! І нехай вона буде трішки «з вигадкою», ця карта країни, головне, щоб не з брехнею.

Тож творіть, фантазуйте,  навчайтеся разом із дітьми. Світ казки чекає на вас!

Авторка статті: 

Інна Курило – сертифікований консультант-казкотерапевт, жіночий тренер та письменниця. Авторка навчальних казок. Авторка статей-порад із питань сімейних  стосунків і казкотерапії. Авторка серії дидактичних книжечок-казочок для дітей «Пригоди Кексика і його друзів». Мандрівниця. Відвідала понад 30 країн. Щаслива дружина, мама та бабуся! Тренер Інна Курило

Завантажити безкоштовну електронну версію терапевтичної казки : “Кексика на природі” можна тут:

Кексик на природі: казка

Поділитися прочитаним: