Діти та музика

Музика для дитини–це світ емоцій та переживань. Вона виконує не лише естетичну функцію, а й виховну. Недарма діти в дитячому садочку вчаться співати пісні та відбивати ритм долоньками. У школі все серйозніше, оскільки діти вивчають твори відомих композиторів і беруться до музичних інструментів.

Усе це спрямоване на те, щоб допомогти дитині відчувати та розуміти музику. Вона може стати для неї способом вираження почуттів, настрою, ідей. Наприклад, слухання мелодії розвиває інтерес до неї, виховує любов, розширює світогляд, підвищує музичне сприймання.

Доволі складною є робота музкерівника у садочку , яка спрямована на прищеплення дітям любові до музики. Аби полегшити її, ми пропонуємо скористатися Програмами, схваленими МОН України.

Зокрема, «Музично-оздоровчі мандрівки» і «Веселкова музикотерапія» створені для того, аби допомогти вихователеві гармонізувати психофізіологічний стан дитини та розвинути її музикальність. Також програму можна використовувати в роботі з дітьми, які мають незначні емоційно-психологічні розлади. Зміст програми може бути використаний як базовий для проведення гурткової роботи зі старшими дошкільнятами.

Поділитися прочитаним: