Де взяти книжки надруковані шрифтом Брайля?

print

В інтернеті з’явилась онлайн-бібліотека, у якій можна замовити книжки для дітей, надруковані шрифтом Брайля. Бібліотеку створив «Фонд родини Нечитайло» й організував фонд «Здоров’я майбутнього».

Замовити такі книжки можна на офіційному сайті бібліотеки http://brailem.com/ .

Наразі функціонує три розділи : література для дітей дошкільного, молодшого шкільного, а також середнього шкільного віку. Бібліотека містить твори не лише українських, а й зарубіжних авторів.

Книжку можна замовити в онлайн-режимі на зазначений термін для тимчасового користування. Це можуть робити як окремі особи, так і організації. На сайті зазначено, що послуга і пересилання книжок безкоштовні.

В Україні це вже не перший досвід зі створення бібліотечного онлайн-сервісу для людей із вадами зору. Так, у 2018 році була створена бібліотека аудіокниг «Ліхтар» для полегшення життя людям, як із повною втратою зору, так і частково незрячим. На сьогодні бібліотека використовує не лише озвучення «Анатоль», що наразі є найкращим озвученням машинного мовлення, а й текст високої контрастності, щоб людям, які не повністю втратили зір, було максимально зручно.