Чим зайняти дитину дощового дня?☔️

Осінь – мінлива пора року. Одного дня світить сонечко, а уже наступного падає дощ. Якщо сонечко гріє до середини, а то й до кінця жовтня, то дощі та мряка можуть тривати аж до морозів.

У таку погоду найскладніше дітям, адже їм нічим зайнятися. Тут ні на дворі не погуляєш і вдома нудьгуєш. Єдина втіха – мультики та комп’ютерні ігри. Просидіти ось за такою справою можна хоч цілий день. Однак чи варто?

Коли іграшки та настільні ігри вже набридли, треба залучати батьківську фантазію та займати дитину корисною справою, вигадувати ігри, робити все, щоб «відірвати» її від смартфона.

Пропонуємо скористатися ідеями від видавництва «Мандрівець», чим зайняти дитину в негоду.

🍁Влаштуйте квест

Усі діти полюбляють квести, адже так цікаво ходити квартирою з мапою в руках, шукати підказки, а головне – знайти приз. Батькам доведеться вечір добре помізкувати, але результат того вартий.

Добре продумайте місця, де можна заховати підказки. Це бажано зробити в різних частинах квартири або ж будинку. Намалюйте карту. Дозвольте дитині відчути себе справжнім піратом у пошуках скарбів. Поміркуйте над головним призом. Це можуть бути солодощі чи фрукти. Щоб гра вдалася, покличте друзів вашої дитини. Гру можна закінчити чаюванням зі знайденими смаколиками.

🍁Збирайте пазли

На сьогодні пазли втратили свою популярність, адже їх замінили Ґаджети. Однак осінній дощовий день – це найкращий згадати про цю гру. Пазли  можна придбати в магазині, а можна й виготовити власноруч. Виберіть картинку (це можуть бути різні герої мультфільмів, сімейні світлини), й роздрукуйте. Розріжте її на невеликі частини. Тепер запропонуйте дитині зібрати цей пазл та наклеїти його на картонну основу. Діти, особливо дошкільники, люблять працювати з таким матеріалом.

🍁Переберіть разом із дитиною іграшки

Кожна дитина має свою коробку з іграшками. Буває, що на самому її дні можуть лежати давно забуті або ж поламані іграшки. Сядьте разом із дитиною та вигорніть усі їх. Взяти кожну іграшку до рук і побавитися нею – займе чимало часу (саме зараз можна залишити дитину наодинці з цим безладом та зайнятися своїми справами). Набавившись іграшками, разом переберіть їх. Відкладіть зламані окремо, а потрібні складіть назад у коробку.

Ось така робота може ще посприяти благодійності. Адже іграшки, які в доброму стані, але вже набридли вашій дитині, можуть стати чудовим подарунком для тих, хто їх не має.

🍁Перегляньте разом мультфільм

Виділіть дві години для перегляду нового мультфільму. Заваріть какао, приготуйте смаколики, підготуйте маленький домашній кінозал і запросіть дитину на сеанс перегляду мультика. Це не лише займе час, а й зблизить вас із дитиною.

🍁Влаштуйте невеличку прогулянку під дощем

Усі діти мріють потрапити під дощ або погуляти під шум його крапельок, але батьки не завжди поділяють таке бажання. Коли надворі немає вітру, низької температури й накрапає дощ, така прогулянка цілком прийнятна. Одягніться відповідно, взуйте Ґумові чоботи й обов’язково візьміть свої парасольки. Адже який дощ без парасолі? Разом прогуляйтеся під дощем, походіть по калюжах, пошукайте равликів, зробіть кілька світлин. Повернувшись додому, заваріть теплий чай та разом із дитиною перегляньте їх.

Пам’ятайте, що час який ви приділите вашій дитині закарбується у її пам’яті. Згодом такі спільно-проведені відпочинки стануть гарними спогадами у майбутньому!

Поділитися прочитаним: