Як людей привчали до книжок у різні часи?

Тепер люди мають змогу обирати собі книжки і читати стільки, скільки душа забажає. Їх можна взяти у книгозбірні, завантажити на телефон, придбати у книгарні чи в інтернет-магазині, обмінятися з другом чи подругою. Однак так було не завжди. Колись не всі люди мали можливість читати досхочу, тому доводилося знаходити шляхи розв’язання цієї проблеми.

  1. Книжки на радіо

Поява радіо дала нові можливості для впровадження книжок у маси : радіочитання, радіовистави, інформація про книжкові новинки і таке інше. Такий метод існує й досі, зокрема в Україні. Це альтернатива аудіокнижкам, коли немає змоги завантажити аудіоваріант книжки.

Маркони Гульельмо: биография, изобретения, интересные факты :: SYL.ru

2. Книга поштою

Побудувати книгозбірні, які були б доступні для більшості мешканців великої країни було неможливо. Через це в 30-х роках минулого століття у Америці вигадали новий метод просування книжки – книга поштою. Щоправда, до пошти це не мало жодного стосунку. Спеціальна програма передбачала виїзд бібліотекарів із великою кількістю літератури в маленькі поселення. Метою такої роботи було навчати та соціалізувати мешканців американських поселень. До слова, така служба доставки користувалася неабиякою популярністю серед населення, а ще книжки доставляли кіньми.

First bookmobile in the country - Appalachian History

3. Книгомобілі

А от доставляти книжки автомобілями – ідея Англії. Уперше це зробили в 1859 році. Згодом автомобілі почали використовувати в Америці, Німеччині, Індонезії та інших країнах. Спосіб виявився доволі вдалим, адже машини швидше доставляли книжки й у більшій кількості.

Книжкобуси й книгомобілі: мандрівні бібліотеки минулого
Поділитися прочитаним: