Найвеличніший крадій книжок

Хтось скаже, що історія книжок не може бути цікавою, адже пов’язана вона з бібліотеками і книгарнями, де завжди тихо і спокійно. Однак і такі місця стають учасниками детективних та шпигунських історій.

Стівен Блумберґ – американець, який створив бібліотеку з найрідкісніших видань, однак не своїх, а поцуплених. Цей чоловік зумів вкрасти понад 20 тис. примірників малодоступних книжок і 11 тис. старезних манускриптів. Для цього він обійшов 268 бібліотек при найбільших університетах США і Канади. Річ у тім, що чоловік страждав шизофренією та маніакальною прив’язаністю до книжок. За час такої діяльності він не зіпсував і не продав жодного видання, а акуратно зберігав у шафах свого житла.

Для того щоб повернути всі поцуплені книжки, знадобилося кілька місяців, а найцікавіше те, що бібліотекарі навіть не здогадувалися про зникнення частини бібліотечного фонду. Усі книжки повернули, а Стівен Блумберґ став постійним читачем тюремної бібліотеки. Про найвеличнішого крадія книжок навіть зняли документальний фільм.

Поділитися прочитаним: